DIETETYK
Konsultacje dietetyczne
Zdrowa i naturalna dieta to lek na większość chorób XXI wieku. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio skomponowana dieta ma wpływ na większość aspektów naszego życia. Jedząc zdrowiej i świadomiej wybierając produkty do naszego jadłospisu, możemy zadbać nie tylko o nasza atrakcyjność fizyczną, ale również o pewność siebie, samopoczucie, witalność oraz sprawność.
W Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO pomagamy osobom, które w trwały i skuteczny sposób pragną zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dietetyk za pomocą prawidłowo dobranych posiłków pomoże zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszych pacjentów.
Czy warto zapisać się do dietetyka?
Na konsultacje dietetyczne zapraszamy:
- osoby pragnące wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe
- osoby chcące zredukować masę ciała i zadbać o swoją sylwetkę
- kobiety planujące ciążę, będące w ciąży lub karmiące
- sportowców i osoby aktywne fizycznie
- osoby pragnące wspomóc pracę układu sercowo-naczyniowego (miażdżyca, nadciśnienie tętnicze)
- osoby pragnące ustanowić dietę korzystną w chorobach metabolicznych (cukrzyca, otyłość, wychudzenie, zespół polimetaboliczny, dna moczanowa, hiperlipidemie, mukowiscydoza)
- pacjentów cierpiące na choroby układu pokarmowego (żołądka, wątroby, trzustki, pęcherzyka żółciowego, jelit)
- osoby pragnące wspomóc pracę układu moczowego w chorobach nerek i dróg moczowych
- osoby pragnące wzmocnić odporność organizmu utraconą na skutek choroby nowotworowej lub chemioterapii
- pacjentów pragnących dopasować dietę korzystną dla chorób autoimmunologicznych (celiakia, reumatoidalne zapalenie stawów, nieswoiste zapalenia jelit)
- osoby po zakażeniach i zatruciach pokarmowych lub grzybicach
- osoby z diagnozą zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja lub bulimia
- pacjentów z chorobami niedoborowymi
- osoby z nietolerancjami pokarmowymi lub alergiami
Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka?
Podczas pierwszej wizyty dietetyk poznaje zwyczaje żywieniowe pacjenta. Część spotkania poświęcona jest ocenieniu ogólnego stanu zdrowia, wykonywane są pomiary antropometryczne (masa i skład ciała). Mile widziane są aktualne wyniki badań. Kolejna część spotkania polega na wspólnym ustaleniu celu, jaki pacjent chce osiągnąć i sposobu jego realizacji. Dietetyk wraz z pacjentem wspólnie ustalają plan diety i częstotliwość spotkań. Jadłospisy dostosowane są do stylu życia pacjentów i ich upodobań kulinarnych.
Czy dietetyk pomoże?
Podczas kolejnych wizyt kontrolnych monitorowany jest stan zdrowia pacjenta oraz sprawdzane są pierwsze efekty zmian żywieniowych. Wizyty kontrolne u dietetyka są również okazją do ewentualnych modyfikacji jadłospisu. W trakcie spotkania jest czas na to, aby pacjent opowiedział o swoim samopoczuciu i odczuciach związanych ze zmianą nawyków żywieniowych. Bardzo ważnym elementem procesu zmiany diety jest edukacja żywieniowa pacjenta, dlatego podczas wizyty kontrolnej dietetyk przeznacza część spotkania na ten obszar rozwoju pacjenta.