Dominika Krata

dominika krata psycholog

Psycholog dzieci i młodzieży, trener umiejętności miękkich, absolwentka Uniwersytetu SWPS. Specjalizuje się w pracy terapeutycznej i rozwojowej z dziećmi i młodzieżą – zarówno indywidualnej, jak i grupowej (m.in. Treningi Umiejętności Społecznych – TUS). Prowadzi także konsultacje wychowawcze dla rodziców.

Bliski jest jej nurt humanistyczny, pracuje w oparciu o Porozumienie bez przemocy (NVC), które uczy świadomości emocji i kryjących się pod nimi potrzeb oraz komunikowania się w zgodzie ze sobą i otoczeniem. Ważne jest też dla niej podejście Rodzicielstwa bliskości.
Uzupełnia to obecną w swoim życiu praktyką Uważności, która umożliwia większą
świadomość tego, co się dzieje w ciele, umyśle i z emocjami, stwarzając dzięki
temu przestrzeń do zrozumienia i zmiany.

 

Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także rodzicami zdobywała jako psycholog w szkole (Akademia Dobrej Edukacji), poradni Kalm – Centrum Psychoterapii i rozwoju, a także jako terapeuta środowiskowy w Stowarzyszeniu Terapeutów oraz terapeuta i trener TUS w Fundacji Scolar. Pracowała też z dziećmi w wieku przedszkolnym jako psycholog w
Niepublicznym Przedszkolu „Przedszkolada” oraz jako asystent terapeuty w Przedszkolu Terapeutycznym Fundacji Synapsis.

Dodatkowo jest koordynatorem projektu SENSytywni.pl (cel projektu: aktywizowanie osób wrażliwych) w ramach, którego współprowadziła spotkania (rozmowy) tematyczne oraz warsztaty rozwojowe (praca z ciałem i ruchem, komunikacja empatyczna w podejściu NVC).