Dietetyk

Konsultacje dietetyczne

Zdrowa i naturalna dieta to lek na większość chorób XXI wieku. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio skomponowana dieta ma wpływ na większość aspektów naszego życia. Jedząc zdrowiej i świadomiej wybierając produkty do naszego jadłospisu, możemy zadbać nie tylko o nasza atrakcyjność fizyczną, ale również o pewność siebie, samopoczucie, witalność oraz sprawność.

W Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO pomagamy osobom, które w trwały i skuteczny sposób pragną zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dietetyk za pomocą prawidłowo dobranych posiłków pomoże zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszych pacjentów.

Czy warto zapisać się do dietetyka?

Na konsultacje dietetyczne zapraszamy:

Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka?

Podczas pierwszej wizyty dietetyk poznaje zwyczaje żywieniowe pacjenta. Część spotkania poświęcona jest ocenieniu ogólnego stanu zdrowia, wykonywane są pomiary antropometryczne (masa i skład ciała). Mile widziane są aktualne wyniki badań. Kolejna część spotkania polega na wspólnym ustaleniu celu, jaki pacjent chce osiągnąć i sposobu jego realizacji. Dietetyk wraz z pacjentem wspólnie ustalają plan diety i częstotliwość spotkań. Jadłospisy dostosowane są do stylu życia pacjentów i ich upodobań kulinarnych.

Czy dietetyk pomoże?

Podczas kolejnych wizyt kontrolnych monitorowany jest stan zdrowia pacjenta oraz sprawdzane są pierwsze efekty zmian żywieniowych. Wizyty kontrolne u dietetyka są również okazją do ewentualnych modyfikacji jadłospisu. W trakcie spotkania jest czas na to, aby pacjent opowiedział o swoim samopoczuciu i odczuciach związanych ze zmianą nawyków żywieniowych. Bardzo ważnym elementem procesu zmiany diety jest edukacja żywieniowa pacjenta, dlatego podczas wizyty kontrolnej dietetyk przeznacza część spotkania na ten obszar rozwoju pacjenta.

Dziękujemy, wkrótce postaramy się zadzwonić.

Zostaw numer