Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia to cykliczne spotkania, które prowadzą pacjenta do rozwiązania jego problemów oraz służą poprawie jakości jego życia. Psychoterapia to również forma wsparcia dla osób, które czują, że ich dotychczasowe doświadczenia nie są satysfakcjonujące, a w ich życiu pojawiają się sytuacje, z którymi trudno sobie poradzić samemu. Terapia psychologiczna to doskonała okazja do lepszego zrozumienia siebie oraz ukierunkowania swojego rozwoju. Spotkania z psychologiem to również cenna pomoc w chwilach podejmowania ważnych życiowych decyzji.

Jak wygląda terapia?

W pracy z pacjentem stawiamy na szczerą, bezpośrednią relację zbudowaną na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Rozumiemy, że każda życiowa trudność naszych pacjentów jest ważna i wymaga indywidualnego podejścia. W naszej pracy kierujemy się empatią, wsparciem i troską o pacjenta. Wierzymy, iż każdy człowiek zasługuje na szczęście i ma prawo do realizowania swoich pragnień oraz potrzeb. To właśnie chcemy dać naszym pacjentom – możliwość odnalezienia satysfakcji w życiu.

Kiedy zgłosić się na terapię? 

Na terapię zapraszamy każdego, kto:

Psychoterapia jest potrzeba zawsze wtedy, gdy czujemy, że nasze życie nie daje nam pełnej satysfakcji.

Jak wygląda pierwsze spotkanie z psychologiem?

Przed podjęciem terapii klient zapraszany jest na pierwsze spotkanie konsultacyjne z psychologiem. Podczas wizyty pacjent przedstawia swoje trudności, wokół których oczekuje terapeutycznego wsparcia. Konsultacja z psychoterapeutą ma charakter wstępnego wywiadu i pozwala określić obszary do pracy terapeutycznej. Jest również dobrą okazją do przedstawienia wstępnego planu pomocy oraz zapoznania klienta z formami pracy psychologicznej.

Spotkania z psychoterapeutą odbywają się w gabinecie terapeutycznym, w bezpiecznej i komfortowej przestrzeni z dbałością o dyskrecję klienta. Wszystkie spotkania objęte są tajemnicą zawodową.

 

 

Dorota Maksymiuk – ZnanyLekarz.pl

Dziękujemy, wkrótce postaramy się zadzwonić.

Zostaw numer