Aleksandra Zaręba

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku pedagogika resocjalizacyjna, które ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych. Odbyła staż kliniczny na Oddziałach Psychiatrycznych – Dziennym oraz Całodobowym w Sandomierskim Centrum Zdrowia Psychicznego. Obecnie jeste w trakcie całościowego, 4-letniego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT w Warszawie, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Jest również członkiem PTTPB. 

W pracy terapeutycznej liczy się dla niej przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem, oparty na wzajemnym zaufaniu i akceptacji. Do każdego pacjenta stara się podchodzić z pełnym poszanowaniem jego wcześniejszych doświadczeń i wspólnie, tworząc zespół, wypracowywać mierzalne i osiągalne cele. Stara się ukazywać i pomagać w zrozumieniu mechanizmów wpływających na obecne, często dysfunkcyjne, zachowania oraz wspierać w powrocie do odzyskania równowagi życiowej i rozwijaniu pełnego potencjału.

W obszarze jej zainteresowań naukowych znajduje się również neuronauka. Na dane trudności stara się spoglądać w sposób holistyczny – integrujący zarówno ciało, duszę, jak i rozum. Prywatnie bardzo lubi spędzać czas na łonie natury oraz od niedawna jest pasjonatką jogi.

Na konsultacje zaprasza osoby cierpiące z powodu pogorszonego nastroju, niskiej samooceny, poczucia pustki, borykające się z objawami lęku czy problemami natury psychosomatycznej.