Jacek Tkaczenko

Jacek Tkaczenko psycholog

Psycholog, trener umiejętności psychospołecznych. Ukończył jednolite studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS. Rozwija swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu psychologii, rozwoju osobistego i pedagogiki. Odbył m. in. staż w Komitecie Ochrony Praw Dziecka, staż Psychomedic, rocznym kurs pomocy psychologicznej w ujęciu psychologii zorientowanej na proces, kompleksowe szkolenie trenerów w Holistycznej Szkole Trenerów. Doświadczenie zawodowe zdobywa pracując w szkole Montessori z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Jest tam nauczycielem wspomagającym, terapeutą i tutorem – prowadzi indywidualną terapię psychologiczną, psychoedukację, zajęcia TUS, ruch rozwijający W. Sherborne oraz zajęcia z improwizacji teatralnej. Spełnia się też w roli wychowawcy na obozach i koloniach.

Uważność i świadomość ciała uznaje za główne fundamenty zdrowego życia. Ponadto czerpie inspiracje z różnych nurtów i metod, m. in. Porozumienia Bez Przemocy (NVC), głębokiej demokracji, artetarapii, metod poznawczo-behawioralnych, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), dialogu motywującego, terapii skoncentrowanej na emocjach. Najważniejsze jest dla niego podążanie za potrzebami dzieci i młodzieży, dlatego do każdego podchodzi indywidualnie okazując mu szacunek, wsparcie i akceptację.

W pracy terapeutycznej liczy się dla niego holistyczne podejście do człowieka i jego otoczenia. Dostrzega rolę jaką w procesie zdrowienia odgrywa środowisko, inni ludzie, indywidualne predyspozycje i ograniczenia oraz styl życia.

Czas wolny spędza z bliskimi swemu sercu osobami, tańczy improwizacje kontaktową, zatapia się w dźwiękach gitary i rozświetla wieczory teatrem ognia.Siłę i zdrowie buduje w kontakcie z przyrodą i uważnym byciu z drugim człowiekiem.

W Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO zajmuje się udzielaniem pomocy psychologicznej dzieciom i młodzież oraz poradnictwem i wsparciem psychoedukacyjnym rodziców. 

Wroć do zespołu: Nasz zespół

Zobacz również: 

Psycholog dziecięcy

Oferta dla dzieci