Małgorzata Domańska

Małgorzata Domańska psycholog psychoterapeuta

Psycholog, psychodietetyk, terapeutka. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, studia podyplomowe z Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, studia podyplomowe Neuropsychologia Kliniczna i Diagnoza Neuropsychologiczna w Ujęciu Praktycznym na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i Studia Podyplomowe Psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Ponadto ma za sobą liczne szkolenia w zakresie psychoterapii, diagnozy psychologicznej i neuropsychologii, m.in. Kurs Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – Zaawansowany, Psychospołeczny Model Leczenia Schizofrenii, szkolenia z zakresu psychoterapii ericsonowskosystemowej. Obecnie w trakcie Szkolenia z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej przygotowującego do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej w Warszawie. 

Doświadczenie zawodowe w zakresie pomocy psychologicznej, psychoterapii, diagnostyki psychologicznej zdobywała m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego, na oddziałach psychiatrycznych całodobowych, Oddziale Neurologicznym oraz w organizacjach pozarządowych zajmujących się pomocą osobom z zaburzeniami psychicznymi. 

Zajmuje się terapią indywidualną osób dorosłych w sytuacjach kryzysowych – sytuacje straty, diagnoza choroby somatycznej, sytuacje trudne emocjonalnie w relacjach oraz innych kontekstach życiowych, terapia osób z zaburzeniami depresyjnymi, depresyjno-lękowymi, fobią społeczną, zaburzeniami psychosomatycznymi związanymi z przewlekłym stresem. Pomaga osobom z obniżoną samooceną, samoakceptacją, doświadczającym poczucia samotności, zmagającym się z nadmierną masą ciała, trudnościami w zakresie kontroli i wyrażania emocji. Interesuje ją ponadto neuropsychologia, neurobiologiczne mechanizmy powstawania emocji i motywacji oraz odkrywanie potencjału własnego umysłu w celu realizowania pozytywnej zmiany i celów życiowych. 

W Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO prowadzi indywidualne konsultacje psychologiczne, psychoterapię osób dorosłych w podejściu poznawczo-behawioralnym, poradnictwo, wsparcie psychologiczne. Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.

Wróć do zespołu: Nasz zespół

Zobacz również: 

Psychoterapia

Oferta dla dorosłych