Małgorzata Domańska
Psycholog, psychodietetyk, terapeutka. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, studia podyplomowe z Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, studia podyplomowe Neuropsychologia Kliniczna i Diagnoza Neuropsychologiczna w Ujęciu Praktycznym na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i Studia Podyplomowe Psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Ponadto ma za sobą liczne szkolenia w zakresie psychoterapii, diagnozy psychologicznej i neuropsychologii, m.in. Kurs Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – Zaawansowany, Psychospołeczny Model Leczenia Schizofrenii, szkolenia z zakresu psychoterapii ericsonowskosystemowej. Obecnie w trakcie Szkolenia z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej przygotowującego do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe w zakresie pomocy psychologicznej, psychoterapii, diagnostyki psychologicznej zdobywała m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego, na oddziałach psychiatrycznych całodobowych, Oddziale Neurologicznym oraz w organizacjach pozarządowych zajmujących się pomocą osobom z zaburzeniami psychicznymi.
Zajmuje się terapią indywidualną osób dorosłych w sytuacjach kryzysowych
- sytuacje straty,
- diagnoza choroby somatycznej,
- sytuacje trudne emocjonalnie w relacjach oraz innych kontekstach życiowych,
- terapia osób z zaburzeniami depresyjnymi, depresyjno-lękowymi,
- terapia osób z fobią społeczną,
- terapia osób z zaburzeniami psychosomatycznymi związanymi z przewlekłym stresem
- obniżona samoocena,
- samoakceptacją,
- poczucie samotności
- trudności związane z nadmierną masą ciała
- trudności w zakresie kontroli i wyrażania emocji.
Interesuje ją ponadto neuropsychologia, neurobiologiczne mechanizmy powstawania emocji i motywacji oraz odkrywanie potencjału własnego umysłu w celu realizowania pozytywnej zmiany i celów życiowych.
W Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO prowadzi indywidualne konsultacje psychologiczne, psychoterapię osób dorosłych w podejściu poznawczo-behawioralnym, poradnictwo, wsparcie psychologiczne. Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.
Wróć do zespołu: Nasz zespół
Zobacz również: