Dominika Stelmaszczyk

Dominika Stelmaszczyk psycholog

Psycholog, trenerka TUS, przyszła interwentka kryzysowa. Ukończyła 5-letnie studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji psychologia kliniczna dziecka i rodziny. Ciągły rozwój osobisty jest dla niej ważny – regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach, podczas których pogłębia swoje umiejętności. Uczestniczy w rocznym szkoleniu interwencji kryzysowej organizowanym przez Instytut Psychologii Zdrowia. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. jako asystentka wspomagająca i jako psycholożka w szkole brytyjskiej, a także w trakcie studiów na stażu przy Uniwersytecie Warszawskim.

Aktualnie pracuje w szkole podstawowej na warszawskiej Pradze, w której jako psycholożka szkolna, prowadzi zajęcia dla dzieci z różnymi trudnościami, a także prowadzi warsztaty dla nastolatków. Szczególną uwagę przykłada również do pracy z rodzicami.

Ważne jest dla niej budowanie wspierającej i akceptującej relacji oraz zrozumienie indywidualnych trudności i potrzeb osób szukających pomocy. W swojej pracy posługuje się metodami nurtu poznawczo-behawioralnego, racjonalnej terapii zachowania, również elementami dialogu motywującego. Stosuje także techniki mindfulness. 

Czas wolny spędza na czytaniu książek i spacerach po Warszawie.

W Centrum Terapii i Rozwoju Indygo zajmuje się udzielaniem konsultacji psychologicznych oraz terapii psychologicznej dzieciom w wieku szkolnym i nastolatkom, a także prowadzi trening umiejętności społecznych (TUS).