Autyzm

Diagnoza i terapia autyzmu

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym zaczynającym się we wczesnym dzieciństwie i trwającym całe życie. Inny sposób odbioru rzeczywistości powoduje, że osoby z autyzmem tworzą swój wewnętrzny, odmienny obraz świata, mają trudności z budowaniem więzi, okazywaniem emocji oraz komunikacją z innymi ludźmi.

Zespół Aspergera nazywany jest często „łagodną formą autyzmu”. Dzieci z ZA mogą wykazywać ponadprzeciętne zdolności intelektualne. Mają jednak trudności w kontaktach społecznych, reagują niepokojem na zmiany lub przejawiają nietypowe, często niezrozumiałe dla otoczenia zainteresowania.

Autyzm i zespół Aspergera może objawiać się w różny sposób u poszczególnych osób. Jest to zależne od głębokości zaburzenia oraz skuteczności i intensywności terapii.

Kiedy zapisać dziecko na diagnozę autyzmu?

Na diagnozę autyzmu warto udać się, gdy dziecko:

Diagnoza autyzmu jest możliwa już u dwulatków. Wczesna diagnoza i intensywna terapia znacząco zwiększają szansę na poprawę funkcjonowania dziecka.

Jak wygląda terapia autyzmu?

W Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO oferujemy wszechstronną pomoc terapeutyczną dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Zapewniamy wsparcie psychologa, logopedy, pedagoga specjalnego, terapeuty integracji sensorycznej (SI) oraz dietetyka klinicznego. Proponujemy zajęcia indywidualne i grupowe. Forma wsparcia terapeutycznego dopasowana jest do potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka. Rodzicom proponujemy grupy wsparcia dla rodzin osób z autyzmem, szkolenia oraz indywidualne konsultacje psychoterapeutyczne.

Dziękujemy, wkrótce postaramy się zadzwonić.

Zostaw numer