Liudmyla Novyk

Ludmyla Novak psycholog

Psycholog, doktor nauk filozoficznych na kierunku psychologia. Posiada prawie 20letnie doświadczenie w pracy indywidualnej z dziećmi, a także bogatą historię akademicką.

Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą w każdym wieku. Główne obszary pomocy to relacje rodzinne, konsultacje rodzicielskie, problemy emocjonalne, przemoc, wsparcie dzieci i rodziców z zaburzeniami w spektrum autyzmu, poradnictwo zawodowe.

W swojej pracy wykorzystuje różne metody psychodiagnostyki, metody projekcyjne, arteterapię, metaforyczne karty asocjacyjne, metody Psychoterapii Pozytywnej.

Doświadczenie zdobywała w akademickiej poradni psychologicznej, w szkole podstawowej i średniej. Aktualnie pracuje jako psycholog szkolny w szkole podstawowej oraz liceum w Ząbkach oraz doradca zawodowy w Centrum Efektywnej Komunikacji w Ząbkach.

Dodatkowe aktywności :

– Organizator i uczestnik projektu wolontariatu w szkołach Czernihowa „Pokolenie Z, zawód dla Ciebie!” (2020-2021). Uczestnikami projektu są dzieci w wieku od 14 do 17 lat.

– Prowadzenie warsztatów komunikacyjnych w szkołach w Czernihowie w ramach programu służby psychologicznej Narodowego Uniwersytetu „Politechnika Czernihowska” „Krok ku samorealizacji” dla dzieci w wieku 10-17 lat.

– Członek Czernihowskiej organizacji Ogólnounijnej Organizacji Społecznej „Stowarzyszenie Arteterapeutyczne”.

– Organizator i uczestnik projektu wolontariackiego  „Szkoła pomocy społecznej i psychologicznej dla weteranów operacji antyterrorystycznej, wolontariuszy i osób wewnętrznie przesiedlonych”, Instytut Psychologii Społecznej i Politycznej.

– Koordynator projektu „Wsparcie społeczno-psychologiczne dla rodzin uczestników ATO:„ Naszą siłą jest w jedności ” przy wsparciu British Counsil

– twórczyni ponad 40 publikacji naukowych

Wroć do zespołu: Nasz zespół

Zobacz również: 

Psycholog dziecięcy

Oferta dla dzieci