Dietetyk

Dietetyk dziecięcy

Żywienie powinno zapewniać prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka, zapobiegać chorobom wieku dziecięcego oraz zmniejszać ryzyko chorób dietozależnych. 

Większość najnowszych badań z zakresu żywienia wskazuje, że nieodpowiednio dobrana dieta, niedobory żywieniowe, alergie i nietolerancje pokarmowe oraz zaburzenie przebiegu procesów metabolicznych mogą wiązać się z występowaniem zaburzeń rozwojowych (m.in. autyzmu) oraz nadpobudliwości i trudności z koncentracją uwagi (m.in. ADHD). 

Kiedy zapisać dziecko do dietetyka?

Z porady dietetyka klinicznego warto skorzystać, gdy dziecko:

Jak wygląda konsultacja u dietetyka dziecięcego?

Podczas pierwszej wizyty dietetyk kliniczny przeprowadza z rodzicem wywiad dotyczący funkcjonowania dziecka oraz jego preferencji żywieniowych. Na podstawie testów, wywiadu oraz pomiarów ciała dietetyk jest w stanie ustalić pełnowartościowy jadłospis odpowiedni dla małego pacjenta. Dobrze ustalona dieta pozwala dostarczyć wszystkich potrzebnych składników odżywczych, utrzymać wysoki poziom energii niezbędny do nauki i zabawy oraz zoptymalizować masę ciała. 

Czy warto zapisać dziecko do dietetyka?

Do każdego małego pacjenta podchodzimy indywidualnie, a nasi specjaliści mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Kierujemy się zasadami zdrowego odżywiania promowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia.

Dziękujemy, wkrótce postaramy się zadzwonić.

Zostaw numer